Тихие троечники (Tikhiye troechniki) 1980

Dwójka uczniów-trójkowników planuje podbój podziemnych źródeł hydrologicznych.

Dziesięcioletni Wowa jest utrapieniem nauczycielki. Chłopiec jest wciąż zamyślony i nie uważa na lekcjach. Dzięki temu zyskał sobie miano „trójkownika”. Wkrótce do klasy dołącza nowy uczeń Walery, którego z kolei rozpiera energia. Nadmiar nowych pomysłów sprawia, że Walery również szybko dołącza do niechlubnej grupy najsłabszych uczniów. Wspólny los sprawia, że chłopcy zaprzyjaźniają się. Walery decyduje się pomóc Wowie w odkryciu tajemniczych podziemnych źródeł wody, które mogłyby odmienić szare blokowiska w pełną słońca i roślin ciepłą krainę.

Moja ocena: 6/10 („niezły”) „Ciche trójkowniki” (tak mógłby brzmieć polski tytuł) to film z wieloma nowatorskimi, a nawet eksperymentalnymi elementami, został jednak zrealizowany przy minimalnym nakładzie środków. Zawiera wyraźny morał, a jednocześnie jest nakręcony w wywrotowo-postmodernistyczny sposób (niektóre ujęcia przyprawiają o zawrót głowy). Ogólnie sprawia pozytywne wrażenie. Na uwagę zasługuje świetna gra aktorska głównej pary chłopięcych aktorów.

Dostępność

Film „Тихие троечники” („Tikhiye troechniki„) jest emitowany na antenie rosyjskiej stacji telewizyjnej dla dzieci Karusel. Nie ma wydania DVD.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s