Honzíkova cesta 1956

Staroświecki, ale niezwykle przyjemny w odbiorze film o pierwszoklasiście Honzíku, który samodzielnie jedzie pociągiem do dziadka. Chłopiec szybko zaprzyjaźnia się z miejscowymi dziećmi, szczególnie z sympatyczną Terezką. Dużo kłopotów sprawia mu za to niegrzeczny Ferda.

Ekranizacja książki dla dzieci „Honzíkova cesta” Bohumila Říhy. Honzík otrzymuje list od dziadka z zaproszeniem na wieś. Mama chłopca jest zajęta pracą, więc postanawia wysyłać synka samego pociągiem. Chłopczyk cieszy się na samą myśl, ale kiedy wreszcie wsiada do pociągu jest nieco wystraszony. Wkrótce jednak przekonuje się, że nie ma się czego bać. Nawet konduktor, który początkowo wydawał się groźny, okazuje się być bardzo miłym człowiekiem. Dziadek odbiera Honzíka z peronu. Kiedy przyjeżdżają na miejsce, chłopczyk daje babci na przechowanie swoją kulkę i idzie do sadu na śliwki. W nocy bierze do łóżka psa i kota, a rano karmi zwierzęta. Przy tym wszystkim, co chwilę wpakowuje się w różne zabawne sytuacje.

W roli głównej w filmie „Honzíkova cesta” występuje bardzo roześmiany i figlarny Miroslav Červenka. Ma jasną czuprynę kręconych włosków, ciemne błyszczące oczy i rząd bielutkich ząbków. Niezwykle uroczy, a zarazem śmieszny chłopczyk.

Moja ocena: 9/10 („rewelacyjny”)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s