Dzisiaj ogłoszono nominacje do 34. edycji Nagród Młodych Artystów

Nagrody Młodych Artystów to coroczne wyróżnienie przyznawane od 1979 r. dzieciom i młodzieży do 21 roku życia za znaczącą aktywność na polu filmu, telewizji, teatru i muzyki. Podobnie jak Oscary, dotyczą one przede wszystkim amerykańskiego przemysłu rozrywkowego tzw. Hollywood. Tegoroczne nagrody zostaną ogłoszone 5 maja 2013 r. w Sportsmen’s Lodge Hotel w Studio City w Kalifornii za występy z całego 2012 roku. Jednakże, jak przyznają organizatorzy, już nominacja do Nagród jest dużym wyróżnieniem. Oznacza to, że młody aktor został dostrzeżony i doceniony przez grono osób związanych z Fundacją Młodych Artystów (Young Artist Foundation), które na co dzień zajmują się wspieraniem młodych talentów.

Nominacje zostały ogłoszone dziś (31 marca 2013) na oficjalnej stronie organizatora. Od jakiegoś czasu staram się na stronie Moi chłopcy umieszczać zestawienia chłopców nagrodzonych i nominowanych do Nagród Młodych Artystów. Jak dotychczas, zdołałem opisać zaledwie pięć pierwszych edycji, ale mam nadzieję kontynuować tę pracę. Edycja 2013 zostanie opisana poniżej.

Najlepszy Występ w Filmie Kinowym

Najlepszy Występ w Filmie Kinowym (Best Performance In A Feature Film ) to główna kategoria nagród Young Artist Awards, która dzieli się na kilka podkategorii wg. roli głównej i pomocniczej, a także wg. płci i wieku aktora. Postaram się wyszczególnić najciekawszych aktorów chłopięcych do 12 roku życia, których rola była bardziej znacząca, niż tylko parę minut na ekranie. To jest mój osobisty wybór.

Quinn Lord został nominowany za główną rolę w fińsko-kanadyjskim filmie fantasy „Imaginaerum„. Zagrał kompozytora Toma Whitmana w wieku 10 lat. Podczas kręcenia chłopiec miał około 11 – 12 lat.

Quinn Lord w filmie "Imaginaerum" 2012

Jason Spevack został nominowany za główną rolę w komedii „Jesus Henry Christ„. Chłopak zagrał dziesięcioletniego Henry’ego Jamesa Hermina, który jako dziecko poczęte z probówki, zastanawia się nad tajemnicą swego pochodzenia. Młody aktor w trakcie kręcenia filmu miał ok. 12 – 13 lat.

Jason Spevack w filmie "Jesus Henry Christ"

Christian Traeumer otrzymał nominację za główną rolę w thrillerze „The Child„. Około jedenastoletni aktor zagrał ciężko chorego chłopca, który utrzymuje, że w poprzednim życiu był seryjnym mordercą.

Christian Traeumer w filmie "The Child"

Cameron John „CJ” Adams otrzymał nominację „dla aktora w wieku 10 lat i mniej” za grę w filmie „Niezwykłe życie Timothy Greena„. W trakcie kręcenia miał 11 lat.

Cameron "CJ" Adams w filmie "The Odd Life Of Timothy Green" fot. Phil Bray

Chandler Canterbury otrzymał nominację „dla aktora w wieku 10 lat i mniej” za grę w filmie „A Bag of Hammers„. W trakcie kręcenia filmu miał co najmniej 12 lat.

Chandler Canterbury w filmie "Bag of Hammers"

Ostatnim młodym aktorem wyróżnionym nominacją „w kategorii „10 i poniżej”  dla aktora pierwszoplanowego jest Riley Thomas Stewart, który zagrał epizodyczną rolę w nowym filmie Scotta Hicksa „Szczęściarz„. Podczas zdjęć miał ukończone 8 lat.

Riley Thomas Stewart w filmie "Szczęściarz"

Daniel Huttlestone otrzymał nominację za najlepszy występ epizodyczny. Zagrał małego Gavroche’a w musicalu „Les Miserables„.

Daniel Huttlestone w filmie Les Misérables

Sebastian Banes otrzymał nominację dla aktora w wieku 10 lat i mniej za najlepszy występ epizodyczny. Zagrał w filmie „In the Family” w wieku około 6 – 7 lat.

Sebastian Banes w filmie "In the family"

Joshua RushKyle Harrison Breitkopf zostali wyróżnieni za grę aktorską w filmie „Wspólna chata„. Wraz z Bailee Madison zostali też nominowani do nagrody w kategorii „Zespół aktorski” (Young Ensemble Cast).

Joshua Rush i Kyle Harrison Breitkopf w filmie "Wspólna chata"

Zdecydowałem się nie analizować pozostałych kategorii za względu na to, że dotyczą one głównie amerykańskich seriali, programów rozrywkowych i spektakli teatralnych, które mają  nikłą szansę na polską dystrybucję.

Z jakichś powodów do listy nominowanych rokrocznie zakradają się błędy. Dotyczą one błędnego zakwalifikowania do kategorii np. za względu na wiek aktorów. Daty urodzenia i okres w którym kręcono film łatwo sprawdzić za pomocą IMDb (najczęściej w zakładce Box Office). Zresztą orientacyjny wiek aktora widać też na zdjęciach.

Przyznam się szczerze, że nie oglądałem jeszcze żadnego z powyższych filmów, ale zamierzam szybko nadrobić braki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s